info@apskaitakiekvienam.lt
+37061680180

Istorijos

Akcininkų įnašai nuostoliams padengti

Įmonės svarstydamos susidariusių nuostolių mažinimo galimybes, dažnai susiduria su klausimu – ar galima turimus nuostolius dengti akcininkų įnašais? Remiantis Akcinių bendrovių įstatymu, nedraudžiama akcininkams daryti įnašus nuostoliams dengti be įstatinio kapitalo pakeitimo. Atskleisime kaip toks sprendimas turėtų būtų parodytas apskaitoje. Reikia atkreipti dėmesį, kad toks sprendimas turi būti įformintas pagal ABĮ nuostatas teisingai. Nuo įforminimo priklauso ar tai bus traktuojama kaip paskola, ar kaip įnašas nuostoliams dengti. Yra bylų šiuo klausimu. Jomis galima pasidomėti LITEKO duomenų bazėje.

Akcininkams priėmus sprendimą nuostolius padengti akcininkų įnašais, apskaitoje turi būti atskleista tokio sprendimo esmė- tai, kad yra mažinami nuostoliai ir šiuos pinigus akcininkas galėtų išsiimti dividendų pavidalu tik tada, kai įmonė turės pelno.

Darant įrašus apskaitoje tai sumai turi būti padidinami pinigai (turtas) ir sumažinami nuostoliai (nuosavybė). Įsipareigojimai balanse nuo tokio sprendimo nepakinta.